První člověk

První člověk

Jeden obrovský skok do neznáma

Klíčové informace

Datum premiéry
2018-10-10
Délka
141 min
Žánry
HistorickýDrama
Hodnocení
7.0

Ve zkratce

První člověk je Historický, Drama film z roku 2018. Film trvá 141 minut a na TMDB má hodnocení 7.0/10. Film vyšel dne 2018-10-10.

Přehled

Příběh Prvního člověka začíná v roce 1962, kdy začal pracovat jako pilot pro NASA a kdy se musel vyrovnat s osobní tragédií, smrtí dvouleté dcery na nevyléčitelnou nemoc. Pro práci, která představovala permanentní koketování se smrtí si těžko mohli v NASA vybrat vhodnějšího aspiranta. Armstrong není vesmírný kovboj, který by riziko podstupoval dobrovolně a s frajerským nadhledem, na druhou stranu ani nepanikaří v situacích, kdy mu jde o život. Jeho základním charakterovým rysem je klid. Klid ve chvíli, kdy se ve zkušebním modulu řítí k zemi volným pádem, klid, když odpovídá synovi na otázku, zda se z mise vrátí, klid ve chvíli, kdy dělá onen historický první krok. Protiváhou tomuto klidu je pak absolutní neklid jeho ženy a její vnitřní drama, s jakou prožívá jeho každý úspěch, a možnost, že se už nikdy nevrátí.

Často kladené otázky

Kdy vyšel film První člověk?
Film První člověk vyšel dne 2018-10-10.
Jak dlouhý je film První člověk?
Film První člověk trvá 141 minut.
Jakého žánru je film První člověk?
Žánry filmu První člověk: Historický, Drama.
Kdo hraje ve filmu První člověk?
Mezi hlavní herce patří Robert Hatch, Christopher Abbott, Mark Armstrong.
Existuje trailer k filmu První člověk?
Ano, oficiální trailer je k dispozici na této stránce.

Trailer

Obsazení

Zobrazit další herce